Przełom lata i jesieni obfitował w imprezy, na których podkowiec mały był ważnym gościem lub nawet współgospodarzem.

Pogoda zazwyczaj dopisywała, choć 3 września, podczas wyprawy z PTTK Rzeszów do Magurskiego Parku Narodowego, trzeba było kryć się przed deszczem.

Na 9 września, podkowiec nie zdążył, niestety, powrócić z wyjazdu do niemieckich kuzynów Hufeisennase, by uczestniczyć w Nocy Nietoperzy w Wapienniku Łaskawy Kamień w Starej Morawie.

Za to już tydzień później, wziął aktywny udział w I Festiwalu Nietoperzy w Jerzmanowicach, podczas którego wręczał wyróżnienia za działalność na rzecz nietoperzy. PTPP „pro Natura” przyznało Znak Jakości Krainy Podkowca Zespołowi Szkół w Jerzmanowicach za promocję wiedzy o nietoperzach na organizowanych przez kilkanaście lat rajdach przyrodniczych, prowadzenie kół przyrodniczych, prelekcje, prezentacje, warsztaty, spotkania promujące ochronę nietoperzy oraz ściankę nietoperzową!

Uczestnicy I Festiwalu Nietoperzy brali udział w warsztatach ceramicznych, prelekcjach na temat ochrony podkowca małego, motywu nietoperza w sztuce (Wojciech Sanek), geologii regionu (Piotr Freiwald). Był również taniec nietoperza wykonywany przez grupę taneczną SK-ART, wspinaczka na drabinie sznurowej, nietoperzowy konkurs kulinarny, wręczenie „Ceramicznego podkowca”, którego statuetkę wykonała Barbara Zgoda ze Stowarzyszenia „Ceramika bez granic”. Prezentowane były także inne prace ceramiczne o motywie nietoperza.

Jeszcze w ten sam weekend (w niedzielę) podkowiec był ważnym elementem w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się na terenie Gminy Korzenna. Pomimo bardzo niekorzystnej pogody, uczestnicy rajdu, w tym siedmioro małych dzieci, pokonali trasę Korzenna – Mogilno – Korzenna. Na mecie odbyły się prelekcja o podkowcu i konkursy z ciekawymi nagrodami.

W kolejny weekend podkowiec udał się w okolice Wysowej, gdzie odbywało się doroczne Święto Rydza. Dzień spędził na stoisku informacyjnym, by wieczorem zaprezentować odczyt o podkowcach w cerkwi w Blechnarce, a następnie pokazać słuchaczom na żywo wieczorny wylot nietoperzy na łowy.

Górki Wielkie, to ostatni we wrześniu przystanek na trasie promocyjnej projektu LIFE Podkowiec+. W ostatnią sobotę września w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” odbyła się „Moc Nietoperzy”, wydarzenie przybliżające te znane i lubiane w tym regionie ssaki. Impreza została zorganizowana przez Fundację im. Zofii Kossak we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „pro Natura”, Stowarzyszeniem Dziewięćsił, Krainą Podkowca oraz Stowarzyszeniem Górecki Klub Przyrodniczy.

Na uczestników czekały liczne atrakcje – dzieci wzięły udział w różnorodnych animacjach i zabawach. Dzięki trzem krótkim prelekcjom wygłoszonym przez osoby zajmujące się nietoperzami, można było uzyskać wiele informacji na temat tych latających ssaków. Wieczorem odbył się także krótki spacer do parku Kossaków, podczas którego można było obserwować nietoperze i nasłuchiwać ich przy pomocy detektora ultrasonicznego.

Podczas Mocy Nietoperzy wręczone zostały wyróżnienia za ochronę podkowców małych. Znak Jakości Krainy Podkowca, przyznawany instytucjom, otrzymały Gmina Brenna oraz Fundacja im. Zofii Kossak, za zasługi w zakresie edukacji przyrodniczej i budowania pozytywnego wizerunku nietoperzy w odbiorze społecznym. Natomiast Złotym Podkowcem, przyznawanym osobom indywidualnym, wyróżnieni zostali ks. Krzysztof Pacyga, proboszcz góreckiej parafii, którą upodobały sobie podkowce oraz Jan i Urszula Gawłowscy, opiekunowie Młyna w Pierśćcu. Zarówno Młyn w Pierśćcu jak i Kościół w Górkach Wielkich zostały uznane za Specjalne Obszary Ochrony Siedlisk Natura 2000, gdyż zamieszkujące te obiekty podkowce małe wymagają ochrony na mocy Dyrektywy Siedliskowej Unii Europejskiej.

Informacje o wydarzeniach związanych z podkowcem zamieszczane są także na Facebook’owym fanpage’u Kraina Podkowca.