Podkowiec mały to niekoronowany król Pogórzy.

To właśnie takie rejony – niewysokie góry, z lasami, budynkami i jaskiniami, zapewniają temu gatunkowi znakomite warunki bytowania. Te sympatyczne nietoperze potrzebują, podobnie jak my, również zdrowego środowiska, wolnego od trucizn, pełnego zieleni. Jak to zgrabnie ujmuje hasło promujące krainę, w której mieszkają te ssaki – Podkowiec ma gust! Rzeczywiście, wiele z letnich kolonii zlokalizowanych jest w pięknych, zabytkowych budynkach – zamkach i pałacach, cerkwiach, kościołach.

Odwiedzając podkowce, mamy więc szansę przebywać zarówno w „pięknych okolicznościach przyrody”, jak i w pięknych okolicznościach architektury.

Tegoroczna łączona impreza Korona Pogórzy i Podkowiec ma gust! odbędzie się 9-11 marca, na terenach Pogórza Bukowskiego i Pogórza Leskiego z odrobiną Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Program zamieszczony jest na stronie wydarzenia, gdzie można dokonać rezerwacji uczestnictwa w kolejnej edycji Korony Pogórzy i Podkowiec ma gust!

W trakcie całej imprezy można będzie dowiedzieć się wiele o podkowcach, będzie im też poświęcona oddzielna część, 10 marca od godz. 18:00, w trakcie której zostaną między innymi wręczone wyróżnienia Złoty Podkowiec i Znak Jakości Kraina Podkowca oraz rozlosowane tematyczne koszulki i gadżety.

Organizatorem Korony Pogórzy jest Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie, a w części Podkowiec ma gust! – Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” w ramach projektu LIFE Podkowiec+.

Dla zachęty, zamieszczamy kilka zdjęć z ubiegłorocznej Korony Pogórzy.

ZP2017Wisnicz9 ZP2017Wisnicz11 ZP2017Wisnicz12