Kościół Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej to drewniana, zabytkowa świątynia z XVIII wieku. Jej poddasze zamieszkuje kolonia podkowca małego, licząca kilkadziesiąt osobników. Pojawiają się także pojedyncze nocki orzęsione.

W wieży kościoła znajdują się małe okienka, dotychczas zabezpieczone przed dostępem ptaków siatką, z otworem umożliwiającym wlot nietoperzy. Takie rozwiązanie ma jednak pewne wady – do środka dostaje się dużo światła, a krawędzie siatki są niebezpieczne dla nietoperzy, które mogą zranić się podczas przelotu przez taki otwór. Dlatego okienka zyskały nowe, profesjonalne zabezpieczenie w postaci pomalowanych na ciemno korytek, skierowanych wylotem ku górze. W ten sposób ograniczony jest zarówno dostęp ptaków jak i światła. Zyskuje również wygląd okienek, z zewnątrz daje to efekt ciemnego wnętrza. Pochyłe korytka zmniejszają też możliwość wpadania do środka deszczu i śniegu.

Na strychu dokonano kilku dalszych zmian. Zamocowano folię ułatwiającą zbieranie guana, przepierzenia poprawiające warunki termiczne i redukujące dostęp światła oraz zapadnię, uniemożliwiającą dostęp do części pomieszczeń czworonożnym drapieżnikom. Takie urządzenie zespół projektu nazwał anty-kuną.