Projekt LIFE Podkowiec+ wszedł w fazę końcową. Nadal realizowane są działania w terenie: ostatni remont dachu, nasadzenia zieleni, modyfikacje oświetlenia obiektów zamieszkanych przez nietoperze, adaptacje siedlisk itp. Ale to już ostatni sezon takich prac. Nadeszła pora podsumowań.

Kliknij obrazek, by powiększyć
Są już ustalone termin i miejsce konferencji podsumowującej projekt. Odbędzie się ona w Bochni 20 i 21 kwietnia 2018 roku. Obok prezentacji dokonań projektu przewidziana jest część terenowa, pozwalająca naocznie przekonać się o zastosowanych rozwiązaniach.

Udział w konferencji zapowiedzieli doświadczeni w badaniach i ochronie podkowców przedstawiciele z kilku krajów. Będzie więc okazja poznać również inne projekty, zastosowane metody oraz poszerzyć wiedzę o podkowcach w kontekście innych warunków geograficznych i środowiskowych. Referaty i prezentacje będą w językach polskim i angielskim, zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

Na drugi dzień konferencji zaplanowany został warsztat międzynarodowy poświęcony ochronie podkowców w Europie. Warsztaty, już dla mniejszej grupy osób zajmujących się ochroną podkowców, będą prowadzone w języku angielskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapewnione jest także bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie, przejazdy lokalne, trzeba jednak dojechać do Bochni. Liczba uczestników jest ograniczona, a planowana grupa odbiorców to osoby związane z ochroną nietoperzy, właściciele i zarządcy obiektów zasiedlonych przez ten gatunek, przedstawiciele władz z obszaru Krainy Podkowca, chiropterolodzy.


Zainteresowanych otrzymywaniem informacji o konferencji prosimy o wypełnienie formularza: