Na 16 września zapraszamy w okolice Jaskini Nietoperzowej (między Krakowem a Olkuszem) na całodzienny festiwal związany z nietoperzami.

Nietoperze przebywają w trakcie swego życia, między innymi, w kościołach i jaskiniach. Nic więc dziwnego, że w programie Festiwalu znalazły się zajęcia związane z takimi obiektami. Można będzie dowiedzieć się, jakie tajemnice kryją mury kościelne i skąd się wzięły amonity. Ale na Festiwalu znajdzie się miejsce nie tylko na zdobywania wiedzy, ale również na rekreację i kreatywność.
Festiwal podzielony został na panele. Podczas panelu naukowego Piotr Firlej, pracownik projektu LIFE Podkowiec+, wyjaśni jak żyje podkowiec mały i dlaczego taki sposób życia powoduje trudności w warunkach współczesnej cywilizacji.

Osoby o zacięciu artystycznym mogą wykazać się w konkursie na nietoperzowe ciasto, czy wziąć udział w warsztatach ceramicznych lub plenerze malarskim.

Z pełnym programem Festiwalu można się zapoznać na plakatach i ulotkach. Aby wziąć udział w zajęciach należy zgłosić chęć udziału telefonicznie (12 380 10 61) lub mailowo (biuro@jurajskakraina.pl) do 11 września.

Jako współorganizator Festiwalu, serdecznie zapraszamy. Informacja o organizatorach, partnerach i patronach wydarzenia znajduje się na załączonych wydawnictwach.