Warunki dla kolonii rozrodczych nietoperzy poprawiane są w kolejnych obiektach.

Na przełomie listopada i grudnia ekipa projektu LIFE Podkowiec+ zajęła się między innymi stanowiskami w Trzcianie (gmina Dukla), Wilkowisku (powiat limanowski) oraz Ochotnicy Dolnej (powiat nowotarski).

W drewnianym Kościele Św. Katarzyny w Wilkowisku założone były przesłony, których zadaniem jest blokowanie przeciągów i wytworzenie miejsc o różnych warunkach mikroklimatycznych. Konieczne było także zabezpieczenie przed wpływem guana kluczowych elementów wyposażenia kościoła, takich jak żyrandole oraz strop bezpośrednio pod ulubionym miejscem przesiadywania nietoperzy.

Kaplica Św. Jana z Dukli w Trzcianie to niewielki obiekt, na którego strychu znalazły schronienie wszystkie trzy gatunki objęte projektem Podkowiec+, choć nocek orzęsiony odwiedza to miejsce tylko sporadycznie. Kolonię podkowca małego można zaliczyć do dużych, liczy bowiem około 100 samic. Dostęp do nietoperzy jest wyjątkowo trudny, na strych można wejść jedynie przez małe okienko w szczycie budynku. Na strychu wykonano przepierzenia – rodzaj adaptacji zwiększających zróżnicowanie mikroklimatu.

Z kolei strych kościoła pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej został wyposażony w podwieszone pomieszczenie, którego zadaniem jest poprawa stabilności warunków termicznych. W okresach zimniejszych oferuje zaciszne ciepło, przy upałach nie nagrzewa się aż do takiej temperatury jak szczyt dachu.